Microsoft sustabdo operacinių sistemų mobiliems įrenginiams palaikymą

Microsoft sustabdo operacinių sistemų mobiliems įrenginiams palaikymą

Kasdien susiduriame su situacija, kad net didelės gamybos, logistikos ar prekybos įmonės Baltijos šalyse ne tik kad tinkamai nesiruošia, bet ir nežino apie iššūkius jų verslui, kurie laukia Microsoft nutraukiant paskutiniųjų operacinių sistemų, skirtų mobiliems įrenginiams, palaikymą. „Microsoft“ jau nustojo palaikyti „Windows® Embedded CE 6.0“ ir 2020 m. Sausio 14 d. stabdomas „Windows Embedded Handheld 6.5“palaikymas. Įrenginiai, kuriuose veikia ši operacinė sistema, nebus apsaugoti nuo saugumo grėsmių. Artimiausių metų laikotarpyje bus stabdoma ir įrenginių, naudojančių Microsoft OS, gamyba.

 

„Jei vartotojams, kurie naudojasi mobiliais telefonais ši žinia nereiškia nieko, nes visi naudojasi telefonais su Android ir iOS, tai specializuotuose mobiliuosiuose įrenginiuose, skirtuose verslui, situacija blogesnė - iki šiol apie 80% įrenginių Baltijos šalyse tebėra su senosiomis Windows operacinėmis sistemomis. Manome, kad dabar įmonėms atėjo metas priimti ryžtingus sprendimus, užtikrinančius sklandų verslo tęstinumą. Tinkamų mobiliųjų įrenginių pasirinkimas kritiškai svarbių funkcijų atlikimui yra svarbus verslo sprendimas.” - teigia Ričardas Tamašiūnas, UAB „Raso“ pardavimų vadovas

Ignoruodamas laikmečio technologines realijas ir iššūkius, verslas rizikuoja tiesiog sustoti ir per itin trumpą laiką bus priverstas spręsti užduotis, kurios nebuvo spręstos kelis pastaruosius metus.