Smulkiajai prekybai skirtas mobilus kasos terminalas mPOS

mPOS (mobile POS) – smulkiajai prekybai skirtas mobilus kasos terminalas, kurį sudaro Android įrenginys (mobilusis telefonas arba planšetė) ir nešiojamasis fiskalinis spausdintuvas „Tremol“.

mPOS atlieka kasos aparato funkcijas. Juo gali naudotis keletas vartotojų. Kiekvienas vartotojas turi savo prisijungimo vardą, slaptažodį ir teises.

Galimos kasos operacijos:

• Grynųjų pinigų įnešimas ir išėmimas

• X ataskaita

• Z ataskaita

• Suminė ir išsamioji ataskaita pagal numerius arba datas

Prekių/paslaugų pardavimas:

• Prekių ar paslaugų pardavimo procesas atliekamas naudojant krepšelius. Tai reiškia, jog galima aptarnauti keletą klientų vienu metu.

• Prekes į krepšelį galima įtraukti keliais būdais: pasirinkus prekę iš sąrašo, suvedus jos trumpąjį kodą, surinkus ar nuskanavus brūkšninį kodą arba suvedus prekės pavadinimo fragmentą.

• Prekių pašalinimas iš krepšelio visada registruojamas fiskaliniame spausdintuve, t. y. jame atliekamas klaidos taisymas. Jei norima ištrinti neapmokėtą krepšelį fiskaliniame spausdintuve registruojamas kvito panaikinimas.

Šis funkcionalumas atitinka VMI reikalavimus.

Už prekes apmokėti galima grynaisiais pinigais arba kortele.

Ataskaitos:

• Programa pateikia parduotų prekių ataskaitą pagal pasirinktą laiko intervalą.

• Ataskaitoje pateikiamas visų parduotų prekių sąrašas, kuriame matomas bendras kiekis, pajamos, savikaina ir pelnas. Taip pat pateikiami suminės reikšmės už visas prekes per nurodytą periodą.

Pagal naujus reikalavimus nuo 2015m. gegužės mėn. 1d. maitinimo įstaigų klientams turi būti pateikiama išankstinė sąskaita (prečekis), kuri turi būti spausdinama fiskaliniu spausdintuvu. Programoje mPOS numatyta ši funkcija – prečekyje pateikiamas krepšelyje esančių patiekalų (prekių) sąrašas su kainomis bei viso krepšelio suma.

Duomenų bazėje registruojama kiek prečekių atspausdinta ir už kokią sumą. Ši istorija prieš kiekvieną Z ataskaitą atspausdinama ant kvito.

Prekių/paslaugų sąrašas saugomas telefono arba planšetės atmintyje. Vartotojas prekių sąrašą gali susikurti ir redaguoti kompiuterio pagalba, o po to jį įkelti į telefoną ar planšetę.

Programa suderinama su telefonais ir planšetėmis, kuriuose įdiegta Android 4.0 ir naujesnė operacinė sistema. Visi įrašai apie parduotas/grąžintas prekes, krepšelius bei prečekius saugomi telefono atmintyje SQLite duomenų bazėje.

mPOS orientuotas į vietas, kuriose pardavimas vyksta tiesiog prie pirkėjo, ne stacionarioje vietoje, kasos aparatu apdorojant duomenis ir išspausdinant fiskalinį čekį. Optimizuojamas pardavėjo darbas – informacija apie prekę ar paslaugą suteikiama šalia pirkėjo ir gali būti iš karto parduota.