Prekių skenavimo sprendimas „Norfa“ parduotuvėse

Viena svarbiausių užduočių mažmeninėje prekyboje – realizuoti produktus laiku, nepasibaigus jų galiojimo laikui. Dėl to dažna pardavimus skatinanti priemonė yra produkto nukainavimas artėjant jo galiojimo terminui. Tačiau atliekant nukainavimą yra svarbu nenukainuoti prekių, kurių galiojimo terminas dar neartėja prie pabaigos. Vieno didžiausių mažmeninės prekybos tinklo “Norfos mažmena” pageidavimu, įmonė RASO sukūrė sprendimą, leidžiantį be vargo, operatyviai ir tiksliai atlikti besibaigiančio galiojimo prekių nukainavimą. Šis sprendimas įgalina darbuotojus peržiūrėti prekes, kurios pagal galiojimo terminą turi būti nukainotos, ir pakeisti jų kainą.

nukainavimas Norfoje 1 Nukainavimas Norfoje 6

Kainų keitimui visose 120-yje „Norfa“ parduotuvių naudojami Citizen lipdukų / etikečių spausdintuvai bei įvairių tipų rankiniai terminalai. RASO parinko labiausiai „Norfa“ poreikius ir reikalavimus atitinkantį spausdintuvų modelį CITIZEN CLP-521. Spausdintuvas jungiamas prie kompiuterių per LPT, USB, Ethernet jungtis. Esant poreikiui – per bevielį tinklą ar Bluetooth print serverį (angl. printserver). Įrenginys gali spausdinti skirtingų dydžių barkodus, kas yra svarbu ženklinant įvairaus dydžio prekes. Sprendimui įgyvendinti taip pat naudojami ir rankiniai terminalai, į kuriuos iš pradžių yra užkraunamas prekių sąrašas su pardavimo kainomis ir darbuotojų, galinčių atlikti nukainavimą, identifikavimo sąrašas. Darbuotojas nuskenuoja nukainavimui paruoštų prekių brūkšninį kodą, sistemoje sutikrina prekės galiojimo laiką ir kaupiklyje įveda naują kainą.

nukainavimas Norfoje 3 Nukainavimas Norfoje 6

Iš duomenų kaupiklio informacija perduodama į spausdintuvą ir išspausdinamas nukainavimo lipdukas su paskaičiuota nauja kaina ir darbuotojo, dariusio nukainavimą, įdentifikavimo informacija. Lipduko kodas nesikeičia, lieka toks pat kaip ir prieš nukainavimą. Vėliau, kuomet perkant nukainotos prekės yra nuskaitomos kasose, prekės etiketės informacija perduodama į serverį. Sistemoje yra matoma informacija kokioms prekėms ir kiek buvo sumažinta kaina, koks darbuotojas atliko nukainavimą. Sistema garantuoja efektyvią nukainuotų prekių pardavimo bei nukainavimą atliekančio personalo darbo kontrolę. Informacija apie nukainotų prekių pardavimą nedelsiant pasiekia darbuotojus, atsakingus už pardavimus ir tiekimą. Šie procesai yra svarbūs, norint palaikyti sklandžią įmonės veiklą ir konkurencingumą.

 nukainavimas Norfoje 4nukainavimas Norfoje 5