Nauji VMI reikalavimai maitinimo įstaigoms nuo 2015.05.01

VMI įsakymu nuo 2015.05.01 viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, išrašančios išankstines sąskaitas, privalo kasos aparatų programine įranga užtikrinti jų spausdinimą kontrolinėje juostoje ir fiskalinio kvito spausdinimą uždarant išankstinę sąskaitą. Kasos kontrolinėje juostoje turi būti fiksuojamos ne tik apmokėtos sumos, kurioms buvo išspausdinti fiskaliniai (galutiniai) kvitai, bet ir išankstinių sąskaitų (prečekių) sumos.

Viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių kasos aparatų programinė įranga turi užtikrinti:

  • Išankstinių sąskaitų turinio spausdinimą kontrolinėje juostoje.
  • Fiskalinio kvito spausdinimą, uždarant išankstinę sąskaitą.
  • Neapmokėtų išankstinių sąskaitų kiekių ir sumų spausdinimą kontrolinėje juostoje, nuimant Z ataskaitą.

Dienos pabaigoje spausdindamas dienos fiskalinę ataskaitą (Z), viešojo maitinimo padalinys išspausdina kontrolinėje juostoje ataskaitą su perduodamų neapmokėtų išankstinių sąskaitų kiekiu bei suma. Jeigu viešojo maitinimo padalinyje dienos pabaigoje, be perduodamų neapmokėtų išankstinių sąskaitų, yra ir dėl kitų priežasčių (klientas atsisakė apmokėti ir panašiai) neapmokėtų išankstinių sąskaitų (toliau – kitos neapmokėtos išankstinės sąskaitos), vadovaudamasis Techninių reikalavimų 56.3 punkto nuostatomis, dienos pabaigoje spausdindamas dienos fiskalinę ataskaitą (Z), viešojo maitinimo padalinys išspausdina kontrolinėje juostoje atskirai perduodamų neapmokėtų išankstinių sąskaitų bei kitų neapmokėtų išankstinių sąskaitų kiekius ir sumas.

Įmonė RASO, ieškantiems tinkamo sprendimo, siūlo kasos aparatą Euro-150TE, kuris turi specialiai maitinimo verslui pritaikytas funkcijas ir atitinka minėtus VMI reikalavimus.

Minėtieji VMI reikalavimai netaikomi greitojo maisto restoranuose ir užkandinėse, kur už užsakytus patiekalus ar gėrimus klientai sumoka iš karto.

Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko 2014 m. rugsėjo 26 d. įsakymas Nr. VA-78 dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. sausio 26 d. įsakymo Nr. VA-9 „Dėl Kasos aparatų, prekybos (paslaugų teikimo) automatų ir taksometrų spausdintuvų techninių reikalavimų“ pakeitimo