Mobiliųjų įrenginių naudojimas pramonės verslo operacijoms atlikti: pranašumas, realios išlaidos ir tikroji nauda

Šiandieninis išmanusis telefonas tapo universaliu įrenginiu, atstojančiu daugybę kitų. Nieko nestebina faktas, jog daugelis iš mūsų nebeturime fotoaparato, vaizdo kameros ar navigacijos prietaiso. Nedidelis aparatas su lietimui jautriu ekranu neretai pakeičia ir kompiuterį. Vis dažniau šie įrenginiai pasitelkiami ir bandoma juos pritaikyti ir verslo operacijoms.

Kuomet išmanieji telefonai yra naudojami biuro darbuotojų (vadovų, vadybininkų), nauda akivaizdi – nesi pririštas prie darbo vietos, interneto pagalba gali valdyti nemažą dalį verslo procesų: stebėti, analizuoti, daryti užsakymus. Tačiau kai toks įrenginys imamas naudoti specifinėse – logistikos, prekybos, sandėliavimo, gamybos srityse ir „paverčiamas“ daugiafunkciu prietaisu, tikroji jo nauda (tiksliau galima sakyti žala) pasimato labai greitai.

Svarbu suvokti įrenginio kainą ne tik jo įsigijimo metu, bet ir įvertinti priežiūros, atnaujinimų, administravimo ir kt. išlaidas, t.y. bendrą nuosavybės kainą (ang. TCO – total cost of ownership) – visų su turtu susijusių išlaidų (ir trumpalaikių, ir ilgalaikių) sumą įrenginio naudojimo laikotarpiu.

Iš ko susideda TCO:

Specializuoti pramoniniai padidinto atsparumo (angl. rugged) įrenginiai yra akivaizdžiai pranašesni ir patikimesni už mobilius telefonus ar planšetinius kompiuterius, nes tarnauja daug ilgiau. Kuo ilgesnis tarnavimo ciklas, tuo labiau jis kompensuoja didesnę įsigyjimo kainą, atsverdamas pradines investicijas prieš ilgesnį tarnavimo laiką, mažesnes remonto ar keitimo išlaidas. Neretai, kai prireikia keisti pramoninį prietaisą, mobilus telefonas ar planšetė jau būna pakeistas du ar tris kartus. Todėl būtina įsivertinti, kur bus naudojamas prietaisas ir kokius patvarumo reikalavimus jis turi atitikti bei ko reikalauja Jūsų darbo aplinka. Ar prietaisas turi veikti prie ekstremalių temperatūrų, drėgmės, dulkių, vibracijos, ar tikėtini kritimai?

Pramoniniai kompiuteriai praeina griežtus standartinius testus ir reitingavimo sistemas (kritimo iš tam tikro aukščio ant betoninio pagrindo atlaikymas, ilgalaikės vibracijos ir IP lygmens (korpuso sandarumo – atsparumo vandeniui ir dulkėms) atitikimas). O tai jiems suteikia pridėtinę vertę konkrečiuose darbo procesuose ir aplinkose. Naudojama profesionali, verslui adaptuota, stabili OS versija. Atnaujinimai yra leidžiami tik tada, kai yra aišku, jog jie nepakenks jau veikiančioms programoms.

Pramoniniai įrenginiai ir jų baterijos yra sukurti taip, jog būtų galima jais nepertraukiamai naudotis visą pamainą. Dauguma tokių specializuotų įrenginių turi prailginto veikimo bateriją. Be to, pramoniniai kompiuteriai turi keičiamas baterijas, todėl į darbą atėjusi nauja pamaina gali pasikeisti baterijas naujai įkrautomis, tuo tarpu iškrautas palikti įkrovimui.

Nors pirminė pramoninio kompiuterio kaina paprastai didesnė, per 3-5 metus mobilaus telefono ar planšetės pirkimo, priežiūros ir valdymo išlaidos bendroje sumoje gerokai viršija pramoninio kompiuterio išlaidas.

VDC Research (pasaulinės rinkos tyrimų ir technologijų tiekėjų konsultavimo lyderės) tyrimų duomenimis, metinis savo versle pramoninius kompiuterius naudojančių įmonių TCO vidurkis yra 51% didesnis nei tose įmonėse, kurios dirba su išmaniaisiais telefonais.
 

Tik racionaliai įvertinę savo darbo aplinką, galimas realizacijas ateityje bei įrenginio TCO įsitikinsite, kad pramoninis kompiuteris kainuoja pigiau ir duoda daugiau naudos nei mobilus telefonas ar planšetinis kompiuteris.

Things to Consider when Using Smartphones for Data Capture (informacinis bukletas eng.)

Hidden costs of using consumer-grade mobile technology (informacinis bukletas eng.)

Specializuotų pramoninių įrenginių asortimentas (nuoroda į Auto ID mobilūs kompiuteriai)

Susisiekite su mūsų pardavimo vadybininkais tel. nr. 8 5 210 92 60, pardavimai@raso.lt