Kasos aparatus atnaujinti latviams padės įmonė RASO

Latvijos Vyriausybė ėmėsi griežtesnių priemonių įvesdama naujus reikalavimus kasos aparatų naudotojams po to, kai buvo išaiškinta nemažai sukčiavimų bei buvo sučiupti keli stambūs prekybininkai, dirbantys pagal dvigubą buhalteriją. Naujose Vyriausybės priimtose taisyklėse, kurios įsigalios 2017 m. sausio mėn. 1 d., yra numatyti papildomi saugumo kriterijai, kurių nebuvo anksčiau.

Nuo ateinančių metų visoje įrangoje (tiek paprastame kasos aparate, tiek POS sistemoje) turės būti įrengtas specialus fiskalinis modulis.

Lietuvoje yra nemažai įmonių, kurios vysto veiklą taip pat ir Latvijoje. Jos užsiima mažmenine prekyba, tačiau tikrai ne visos žino apie ateinančius pasikeitimus kaimyninėje šalyje.

Taigi, kokie pakeitimai turi būti atlikti kasos aparatuose? Pirmiausia, į fiskalinę atmintį nuo šiol privaloma rašyti informaciją apie kiekvieną išspausdintą dokumentą (seniau užtekdavo rašyti tik Z ataskaitos duomenis) . Pagrindiniai skaičiavimai ir kasos valdymas pereina kompiuterio programoms, kurios turės būti sertifikuojamos (tik per jas trečios šalys galės valdyti kasą). Taip pat, elektroninei juostai turės būti naudojamas sudėtingesnis kontrolinės sumos skaičiavimo algoritmas – visi kasos kvitai tarsi susiriš į „traukinuką“, kad nebūtų galima kažkurio kvito vėliau išimti. Papildoma kontrolinė juosta bus rašoma XML formatu, kurį savo priemonėmis mokės tikrinti Latvijos mokesčių inspekcija (lat. VID Valsts ieņēmumu dienests). Su kasa galės dirbti tik sertifikuota programa, o trečios šalys (tokios, kaip buhalterinės programos) į kasą galės kreiptis tik per tą sertifikuotą programą.

Dešimtis tūkstančių fiskalinių blokų nuo 1996-ųjų metų pardavusi įmonė RASO jau kuris laikas kuria bei parduoda fiskalinius blokus ir Latvijos bei Baltarusijos rinkoms. Keičiantis Latvijos įstatymams adaptuojame fiskalinius blokus pagal naujus reikalavimus ir tikimės užimti didelę rinkos dalį Latvijoje. Planuojame realizuoti naują produktą per esamus partnerius Latvijoje. Jau dabar turime preliminarių sutarčių maždaug 1000-čiui fiskalinių blokų keitimui. Tikimės parduoti ne mažiau kaip 2000 fiskalų.

RASO siūlo klientams pačios įmonės suprojektuotą ir gaminamą fiskalinį bloką su elektronine kontroline juosta, kuris yra montuojamas į kompiuterį arba po spausdintuvu. Fiskalinio bloko diegimas susideda iš montavimo, fiskalizavimo, plombavimo ir registracijos VMI.